Kto je vlastne ministrom za SNS pre pôdohospodárstvo ? SNS nemá výsledky

Autor: Viktor Béreš | 1.1.2017 o 20:32 | (upravené 3.1.2017 o 10:50) Karma článku: 3,60 | Prečítané:  438x

Ruku na srdce a verím, že 95% ľudí ani netuší kto riadi rezort pôdohospodárstva. Tento rezort pripadol SNS a pani ministerka toho veľa neurobila.

Nestačí len dať 33 mil. EUR viac prvovýrobcom mlieka, ale kde sú komplexné riešenia na podporu poľnohospodárov ? Koľko nových  ľudí prilákala pani ministerka, aby pracovali na farmách ?

Slovensko v  agrosektore zaostáva a  aj stroje musí niekto obsluhovať. Nevidím žiadnu aktivitu ministerky okrem jednorázovej podpory výrobcov mlieka a čo ďalej ? Kde je nejaká koncepcia ako dosiahnuť  potravinovú sebestačnosť  Slovenska  ?

Pre lepšie vysvetlenie uvádzam tabuľku poklesu chovu dobytka a ošípaných na Slovensku medzi rokom 2000  a 2015.

 

  Rok  2000

 Rok 2015

Pokles chovu od roku 2000 – 2015

Hovädzí dobytok

   646.148 ks

457.000 ks

 -29%

ošípané

1.488.441 ks

633.100 ks

- 57 %

 

Z tabuľky jasne vidieť neschopnosť vlády riešiť situáciu v chove jatočných zvierat.  Žiaľ ministerka  len mrhá čas a dane Slovákov z  ktorých je platená a nevie riešiť situáciu tak ako ani jej predchodcovia.

Tieto čísla ale hovoria jasne, že ak chceme byť úspešná krajina musíme viac vyrábať aj viac exportovať, a nie sa pozerať do popola ako klesá  výroba v poľnohospodárstve. Vlastne klesajú takmer všetky čísla taká je realita.

SNS preto nevyužila svoj mandát vo vláde a  ani po takmer roku vládnutia neprináša oživenie, ale len trúchli nad číslami poklesu.

Najprv potrebujeme vymeniť túto vládu a potom posadiť do kresiel ministrov  nielen odborne podkutých ľudí ale dravcov, ktorí vedia veci zásadne, opakujem zásadne zmeniť a nie len čiastkovo reagovať na problémy, ktoré ich pohltia a nie sú už schopní zásadnej zmeny.

Historicky bolo Slovensko vždy agrárne už aj za Rakúsko-Uhorskej monarchie. Je smutné, že sme túto devízu nedokázali využiť a dnes mnohí pracujú v automobilkách za malé zárobky. Verím v silu slovenského poľnohospodárstva a určite ho oživíme, pretože pôda nás nikdy nesklame a je to jediná vec, ktorá sa nedá vyrobiť.  Len to chce dravý prístup a schopných ľudí vo vedení štátu.

SNS nás možno chcelo  príjemne prekvapiť svojou nomináciou na ministra  školstva p. Plavčana. Nuž nech si každý urobí úsudok akými ľuďmi sa obklopil p. Danko.  Toto je alternatíva ? Nie. Alternatívou pre Slovensko budú len mimoriadne schopní bojovníci, ktorí zboria doterajší systém. S týmito „Švejkami“  v podaní SNS  sa to nikdy nepodarí. Je to len ukážka toho, kým sa vie pán Danko obklopiť. Ako sa hovorí  „vrana k vrane sadá “.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?