SMER cynicky likviduje mladých - nemajú byty !

Autor: Viktor Béreš | 28.11.2016 o 0:00 | (upravené 28.11.2016 o 23:58) Karma článku: 2,75 | Prečítané:  281x

Smer zlyhal, pretože tragicky nepochopil, že základnou potrebou mladých ľudí je dostupnosť  lacného bytu. Mladý človek  si potrebuje zabezpečiť slušný byt  (samozrejme okrem  dobre platenej práce, ktorú Smer tiež nedokázal dosiahnuť).

Novostavby bytov stoja v hlavnom meste okolo 100 tis. EUR. Kto si ich môže dovoliť ? Len deti zbohatlíkov,  ale nie bežní  ľudia, ktorí sa musia zadlžiť úverom na 20 rokov, aby si  mohli malý bytík obstarať. Nedostatok bytov a ich vysoké ceny sú zlyhaním všetkých doterajších vlád. Je to prejav chudoby krajiny, ktorá nemá dostatok bytov. Ani Dzurinda  ani Fico podstatnejšie ľuďom nepomohli v otázke bytov. Stavebné sporenie s prémiou pár eur od štátu  je trápne nízka pomoc štátu pre riešenie bytového problému, ktorý je možné riešiť úplne inak.

Osobne som proti tomu, čo hlásajú súčasné pseudo-strany a to že, trh vyrieši otázku bytov. Je to cynické tvrdenie pre obyčajných ľudí, ktorí zarábajú 500 EUR mesačne.  Väčšina domácnosti na Slovensku má pritom vážne problémy zvládnuť už len  platenie bežných nákladov ako sú strava a  nájomné. Aj auto je luxus pre väčšinu ľudí. Tak kto môže ušetriť 100 tis. EUR na nový byt ?

Najskôr by som chcel poznamenať, že Slovensko je v EU na dne v počte bytov. Na Slovensku pripadá 320 bytov na 1.000 obyvateľov. V EU je priemer 450 bytov na 1.000 ľudí. Inými slovami akútne  chýba na Slovensku 700.000 bytov len do priemeru EU.  Sme súčasne najchudobnejšia krajina z hľadiska počtu bytov v EU na 1.000 ľudí. TOTO JE SKUTOČNÁ MERATEĽNÁ  ISTOTA  BIEDY, ktorú nám SMER  POSKYTOL  v jeho tretej vláde !

Konštatujem, že Ficova vláda je totálne proti ľuďom, pretože definitívne nepomohla tým najchudobnejších ani bežným ľudom zásadným zlepšením získania lacného bytu. Nájomné byty stoja bežne do 300 EUR/ mesačne -  čo je nekresťansky vysoká pálka pre začínajúcu rodinku.

Paradoxne ešte ani Bratislava (365 bytov/1000 obyvateľov) nedosahuje priemer v počte bytov,  aký je v EU. Je to prejav chudoby  Slovenska riadeného oligarchiou. Finančným skupinám táto situácia samozrejme vyhovuje, ak stavajú drahé byty pre Slovákov, ktorí sú pod ťarchou životnej situácie nútení  tieto astronomické sumy za nový byt zaplatiť. Tvrdím však, že ide o chorý systém, ktorý je proti obyčajnému človekovi.

Vláda s radosťou podporila nepriamo oligarchu Kmotrík, aby sa Národný futbalový štadión v Bratislave dostaval a nechávam na úvahe čitateľa, kto na tom kráľovsky vyťaží pri predaji bytov...

Na Slovensku panuje  retardovaný  systém  v ktorom  riadi  vládu oligarchia a preto je potrebné túto vládu čím skôr zastaviť, ale súčasne by sme mali zabrániť tomu, aby  sa iné oligarchické strany ako SaS  dostali  do vlády, pretože  oligarchia a liehovarsky kráľ  sa budú hlasito  smiať naďalej ako sme hlúpi, že sme nepochopili  aká hra sa tu na ľudí hrá a  kto ťahá za nitky spoza strán...Túto kanalizáciu spoločnosti  však môžeme zastaviť...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?